Miody drahimskie
Dziś teren ten leży w obrębie Drawskiego i Ińskiego Parku Krajobrazowego, obfituje w bogactwo wszelkiej roślinności i niezliczoną ilość pożytków pszczelich. Znajdują się tutaj ogromne wrzosowiska, piękne aleje starych lip, akacjowe zagajniki i barwiące krajobraz na żółto i czerwono uprawy rzepaku i gryki. Blisko dwustu pszczelarzy pozyskuje miód zachowując tradycje tego ginącego już zawodu.
Dzięki tradycji właśnie oraz niezwykłej czystości środowiska i wyjątkowej trosce o rodziny pszczele, miód ten jest najwyższej jakości. Marka miodów drahimskich daje mu gwarancje i metrykę pochodzenia. Miód drahimski jest złotem tego regionu, a pracowite pszczoły symbolem jego gospodarnych mieszkańców. Wiosną i jesienią wyruszają wycieczki na edukacyjny szlak „Wypraw po złote runo”. Zielone szkoły zjeżdżają tu właśnie, by uczyć młodzież z dużych aglomeracji szacunku dla darów natury.
Z przyjemnością informujemy, że czerwcu 2011 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało rozporządzenie rejestrujące miód drahimski jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Jest to już 28 zarejestrowany produkt z Polski, pierwszy z województwa zachodniopomorskiego.
Pod marką miód drahimski może być sprzedawanych pięć różnych miodów: wrzosowy, gryczany, rzepakowy, lipowy i wielokwiatowy, pochodzących z pasiek leżących na terenie czterech gmin na Pojezierzu Drawskim: Czaplinka, Wierzchowa, Barwic i Bornego Sulinowa oraz Nadleśnictwa Borne Sulinowo.